Parafialna strona Światowych Dni Młodzieży 2016

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

SDM 2016

Organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku to wielkie wyzwanie zarówno duszpasterskie jak i organizacyjne dla całego Kościoła Krakowskiego i naszego miasta. Do Krakowa w dniach 26-31 lipca 2016 przyjedzie młodzież z całego świata. Młodzi przyjadą do naszego miasta specjalnie po to, by podzielić się z nami czymś bardzo cennym - swoją wiarą w Jezusa, nadzieją w Jego moc, swym entuzjazmem i swoją młodzieńczą radością. To my zostaniemy przez nich obdarowani. To na naszym terenie będą się dziać rzeczy niezwykłe i wielkie, które - jak wierzymy- przyniosą trwałe owoce. Pierwszy rok przygotowań do tego wydarzenia to przede wszystkim czas na pracę formacyjną i duchową.

Duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, zainaugurowane w Niedzielę Palmową, przez najbliższy rok przebiegają pod hasłem ,,Być - to więcej niż mieć". Pracując nad własną wiarą chcemy przygotować jak najlepszy grunt dla wydarzeń w 2016 roku. Chcemy, aby żywy Kościół, który za dwa lata będzie przyjmował rzesze wiernych był Kościołem lepszym, odmienionym, pewniejszym.

Służba drugiemu człowiekowi to jeden z ważnych aspektów chrześcijaństwa. Zapraszamy każdego z Was, także Waszych bliskich, przyjaciół i znajomych do współtworzenia tego wydarzenia. Potrzeba nam ludzi w różnym wieku, z różnym doświadczeniem, którzy w miarę swoich możliwości chcieliby włączyć się w prace przygotowawcze na terenie naszej parafii. Spotkania formacyjne dla wszystkich chętnych odbywać się będą w każdy trzeci czwartek miesiąca o 19:30 w salce domu parafialnego. Pierwsze spotkanie odbędzie się więc już w najbliższy czwartek (22 V). W ramach tych spotkań będziemy realizować zarówno proponowany program duchowego przygotowania jak i prowadzić prace organizacyjne.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszymi parafialnymi liderami przygotowania do Światowych Dni Młodzieży - Anną Ochał i Jakubem Skwarą albo z księdzem Pawłem.

Zgłoszenia, pytania, sugestie i pomysły prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: sdm.grzegorzki@gmail.com

Powstała strona internetowa poświęcona przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży na terenie naszej parafii http://sdm.grzegorzki.vbiz.pl.

Naszą grupę na facebooku "ŚLEDŹ DROGĘ MŁODYCH" znajdziesz tutaj.

Czekamy także na was w trzecie piątki miesiąca.

Pokażmy całemu światu, że krakowianie są dobrymi gospodarzami. Niech będzie to urodzinowy prezent dla św. Jana Pawła II od naszych parafian.


Święty Jan Paweł II często zwracał się do osób starszych, chorych z prośbą o modlitwę i ofiarowanie swych cierpień w konkretnych intencjach. Idąc za Jego przykładem chcielibyśmy prosić wszystkie osoby starsze i chore z terenu naszej parafii o modlitwę o dobre i owocne przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Wierzymy, że dzięki Waszej modlitwie będą zmieniać się środowiska, w których żyjemy, a przez to cała nasza Ojczyzna i cały świat.

Przygotowany został specjalny tekst modlitwy w intencji owocnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Chcemy w ten sposób zaprosić Was do duchowego udziału w Światowych Dniach Młodzieży jak i do wspólnego przeżywania tych wydarzeń. Podejmując wyzwanie modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży będziecie mieli możliwość wypełnienia deklaracji modlitwy.

Imiona i nazwiska osób, które wypełnią taką deklarację będą wpisane do specjalnej Księgi Modlitwy, którą Ojciec Święty otrzyma w prezencie podczas spotkania w Krakowie w 2016 roku. W ten sposób zostanie zaakcentowana Wasza obecność na Światowych Dniach Młodzieży, nawet jeśli stan zdrowia nie pozwoli Wam fizycznie uczestniczyć w tych wydarzeniach.

Tekst modlitwy wraz ze szczegółowymi informacjami i deklaracją będzie do zabrania w zakrystii od przyszłej niedzieli. Tekst, informacje i deklaracje będą też roznoszone przez młodych ludzi do osób chorych, które będą sobie tego życzyły, podczas wizyt księży w pierwsze piątki miesiąca i szafarzy w niedzielę. Istnieje także możliwość zgłoszenia w zakrystii osób chorych i starszych, które chciałby, aby młodzież (2 sprawdzone osoby) przyszła do nich do domu i opowiedziała im o przygotowaniach.

Wypełnioną deklarację można wysłać samodzielnie do Kurii (w informacjach jest podany adres), jeśli ktoś nie ma takiej możliwości młodzież z terenu naszej parafii chętnie zaniesie osobiście taką deklarację do Kurii. Można też oddać szafarzom lub księżom, którzy przekażą ją dalej.

Więcej informacji można uzyskać u naszych parafialnych liderów przygotowania Światowych Dni Młodzieży: Anny Ochał i Kuby Skwary oraz ks. Pawła

do górydo góry

© Copyright 2005 by Ritt&Leo ® - kontakt: webmaster@grzegorzki.vbiz.pl