Maciej Skoczyński - organista

Maciej Skoczyński, urodzony w roku 1984, zawodowy muzyk-organista, absolwent szkoły muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie organów (2005), magister historii w zakresie muzyki Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie(2010). Swoje wykształcenie poszerzał także o studia muzykologiczne, kształcąc się na tym kierunku na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Od blisko 15 lat pracujący w zawodzie organisty kościelnego w Archidiecezji Krakowskiej.
Współpracuje z muzykami: solistami, zespołami kameralnymi i chórami, z którymi wielokrotnie występował na koncertach w kraju i zagranicą: na Ukrainie, w Czechach, Belgii.
Przez lata poszerzał swoje umiejętności pod kierunkiem organistów: Andrzeja Białki, Agnieszki Walczy, Mieczysława Tuleji, Arkadiusza Bialica, Maurycego Merunowicza.
Brał także udział w kursach mistrzowskich interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez: Juliana Gembalskiego i Petera Planiawskiego.
Poza pracą na stanowisku organisty współpracuje z placówkami oświatowymi (szkoły i przedszkola) i instytucjami kultury (domy kultury, biblioteki) - działalność charytatywna jako wolontariusz.
Z Parafią św. Kazimierza na krakowskich Grzegórzkach związany na stałe od września 2012 roku.

Kontakt:
e-mail: m.skoczynski@op.pl

do góry