LIST NASZEGO RODAKA Z IRAKUAd Diwaniyah, dn. 24.08.2007 r.

pieczatka-diwanija

Drogi Księże Proboszczu,

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Bardzo serdecznie pozdrawiam spod irackiego nieba. Chciałbym opisać, jak wygląda moja posługa kapłańska tu w Iraku, jak wygląda mój dzień, a także noc.

Staram się być jak najbliżej żołnierzy, by przybliżać ich do Pana Boga i pomagać im w rozwiązywaniu codziennych problemów.
Tutaj widać najwyraźniej z jakimi problemami różnej natury – od tęsknoty za bliskimi, poprzez samotność, do strachu przed utratą życia – zmagają się uczestnicy tak niebezpiecznej misji.
Ufam, że jak Pan Bóg pozwoli przetrwamy do końca misji.
O to codziennie modlę się wspólnie z żołnierzami i o modlitwę proszę wszystkich.

Miejscem sprawowania liturgii w naszej bazie jest kaplica p.w. św. Judy Tadeusza.
Codziennie o godz. 1830 (o 1630 czasu polskiego) sprawuję Mszę Św., w której zawsze uczestniczy kilkanaście osób.
Niedzielny porządek jest następujący: o godz. 10oo i 18o odprawiam Msze Św. dla żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW). Natomiast o godz. 20oo sprawuję liturgię w języku angielskim dla pozostałych żołnierzy naszej bazy.

Przeżyłem tu już także pierwszy piątek. Pracy było dużo. Żołnierzy spowiadam także przed każdą Mszą Św.
Powołałem również zespół muzyczny o nazwie „Eden”, który muzyką i śpiewem uświetnia każdą niedzielną Mszę Św., bo jak powiedział św. Augustyn kto śpiewa dwa razy się modli.
Rozpoczął się także kurs przedmałżeński. Za nami też już Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz Święto Wojska Polskiego. W najbliższym czasie będziemy przeżywać wizytę Ministra Obrony Narodowej wraz z Biskupami Polowymi obrządku Prawosławnego i Ewangelicko-Augsburskiego. W nabożeństwie ekumenicznym, wspólnie ogarniemy modlitwą żołnierzy IX zmiany, jak również polecimy Panu Bogu tych wszystkich naszych rodaków,którzy na ziemi irackiej oddali swoje życie.

Noce są niespokojne. Ogólnie jest bardzo niebezpiecznie. Dostrzega się bardziej kruchość człowieka i jego małość. Jeżeli Pan Bóg daje zadania, to i wspiera łaską. Proszę o modlitewne wsparcie dla całej naszej IX zmiany PKW IRAK.

P.S. Przesyłam też kilka zdjęć z irackiej ziemi.

Polecając się modlitwie, pozdrawiam księży pracujących w parafii, jak również wszystkich naszych parafian z Grzegórzek.

Do usłyszenia!!!

Kapelan PKW Irak
ks. ppłk Sebastian PIEKARSKI

ks-piekarski1 ks-piekarski1
ks-piekarski1 ks-piekarski1

do górydo góry